Naturalna świeca sojowa zapachowa to najlepszy wybór!
Naturalna świeca sojowa zapachowa – Twój najlepszy wybór!

Naturalna świeca sojowa zapachowa – Twój najlepszy wybór!

 

Świece znane są ludzkości od tysięcy lat. Na początku wykorzystywane jedynie jako źródło światła, później zaś docenione ze względu na swoje właściwości kojące, relaksujące i terapeutyczne. Potrafią stworzyć ciepłą i niezwykłą atmosferę w każdym pomieszczeniu, a miękkie, migoczące światło, które emitują, często kojarzy się z romantyzmem, medytacją i uważnością.

Sięgając po nie warto mieć jednak na uwadze, że nie wszystkie świece są sobie równe. Czy zastanawialiście się kiedyś czym różni się świeca sojowa od tej wykonanej z parafiny? A może przeszło Wam przez myśl, że wielkie bum na naturalne świece zapachowe to kolejna moda, która minie tak szybko jak się pojawiła?

Jeśli w głowie wciąż powraca nurtujące pytanie czy ma to dla Was jakiekolwiek znaczenie, to koniecznie przeczytajcie ten wpis. Przyjrzymy się zatem wspólnie zaletom świec z wosku sojowego. Czy wiecie dlaczego warto je wybierać? Czym świece z wosku sojowego różnią się od tych z parafiny?

Świece z wosku sojowego produkowane są z przetworzonych nasion soi - surowca naturalnego i odnawialnego, pochodzącego ze zrównoważonych upraw. Wosk powstaje w procesie uwodornienia oleju sojowego, w wyniku którego uzyskuje postać stałą. Zatem świece sojowe to produkty naturalne, wolne od toksyn i substancji chemicznych, w przeciwieństwie do świec parafinowych. Parafina to substancja będąca produktem ubocznym powstającym w procesie obróbki ropy naftowej. W wyniku spalania parafiny powstaje sadza, która zawiera szereg substancji rakotwórczych jak np. toluen i benzen, a także inne toksyczne chemikalia, w tym keton metylowo-etylowy i naftalen.
Duża część świec parafinowych zawiera również ołów w knotach. Nie dziwi zatem fakt, że wdychanie oparów wydzielanych przez świece parafinowe może spowodować poważne skutki zdrowotne. Brzmi strasznie, prawda?

A zatem niezwykle szybko rosnąca popularność świec z wosków naturalnych to nie tylko kolejny, konsumpcyjny trend modowy. To przede wszystkim coraz większa świadomość konsekwencji wśród konsumentów takich właśnie produktów.

Świece sojowe Sislight

Zalety świec z wosku sojowego:

  • Naturalne i zrównoważone

Świece z wosku sojowego wykonywane są z zasobów odnawialnych, które ulegają biodegradacji. Naturalne i wolne od toksyn stanowią idealną alternatywę dla rakotwórczej parafiny. Soję uprawia się bez pestycydów i herbicydów, co czyni ją wyborem przyjaznym dla środowiska. Świece z wosku sojowego są również przyjazne dla wegan, ponieważ nie zawierają produktów pochodzenia odzwierzęcego, ani produktów ubocznych.

  • Czyste w spalaniu 

Świece z wosku sojowego palą się czyściej i nawet o 50% dłużej niż te parafinowe. Podczas palenia zapachowej świecy sojowej wydziela się o 90% mniej dwutlenku węgla niż przy paleniu świec z tworzyw ropopochodnych. A zatem świece z naturalnego wosku sojowego to bezpieczna i zdrowa propozycja m.in. dla osób cierpiących z powodu alergii czy astmy, a także dla tych, którzy zapragną je palić w towarzystwie dzieci oraz zwierząt.

  • Lepiej uwalniają zapach

Świece sojowe pachną zdecydowanie intensywniej i dłużej nie te parafinowe. Dzięki niższej temperaturze topnienia wosku wokół knota powstaje tzw. basen, który umożliwia łatwiejsze odparowanie olejków zapachowych. Równomiernie i efektywnie uwalniany zapach na długo wypełni wasze pomieszczenia przyjemnym aromatem.

  •  Przyjemność, która będzie trwać dłużej

Świece z wosku sojowego mogą kosztować nieco więcej niż świece parafinowe, ale mając na uwadze dłuższy czas palenia oraz szereg czynników zdrowotnych i środowiskowych warto po nie sięgnąć. Palone zgodnie z zaleceniami producenta możecie wykorzystać do staniej kropli wosku. Co więcej, rozlany wosk bez większego wysiłku wyczyścicie ciepłą wodą z dodatkiem mydła – i już 😊

  • Domowe SPA

Naturalne świece zapachowe świetnie nadają się do aromaterapii. Delikatnie unoszące się nuty zapachowe pozwolą uwolnić się od stresu po ciężkim dniu i wypełnić dom przyjemnym, otulającym aromatem. Przetestujcie koniecznie!

  • Wsparcie dla lokalnych producentów:

Nadal spora część świec z wosku sojowego oraz z innych naturalnych wosków produkowana jest przez lokalnych rzemieślników lub małe firmy rodzinne, co oznacza, że wybierając je, wspieracie lokalne społeczności i gospodarkę. Wiemy co piszemy 😉

Świece sojowe Silsight

Świece z wosku sojowego – jak wybrać te najlepsze?

Wybierając świece z wosku sojowego, szukajcie produktów wykonanych w 100% z wosku sojowego. Niektórzy producenci stosują różnego rodzaju mieszanki wosków z dodatkiem chemicznych utrwalaczy. Bądźcie czujni i sprawdzajcie etykietę, aby upewnić się, że wybrane przez Was świece nie zawierają substancji zapachowych czy barwników, które mogą być szkodliwe dla zdrowia i środowiska.

A jak to robimy w  Sislight?

Ręcznie robione świece sojowe Sislight powstają w małej manufakturze w Poznaniu z zaledwie 3 składników: 100% naturalnego, ekologicznego i biodegradowalnego wosku sojowego, certyfikowanych, wegańskich zapachów oraz bawełnianych knotów. W naszej ofercie znajdziecie szeroki wachlarz zapachów zamkniętych w kolorowych słoiczkach z polskiej huty szkła. Warto wspomnieć, że nasze słoiczki malowane są farbą wodorozcieńczalną tzw. Hydro, co również jest bardzo istotne w kontekście wpływu tych produktów na środowisko.

Wysokiej jakości materiały, a przy tym prosty i zarazem nowoczesny design sprawiają, że świece Sislight z łatwością dopasujecie do każdego wnętrza.

Decydując się na świecę sojową Sislight zadbacie zarówno o środowisko jak i zdrowie swoje oraz najbliższych.

Przekonajcie się sami!Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl