Jak palić świece sojowe? Podpowiadamy dobre praktyki.
Jak palić świece sojowe? Podpowiadamy dobre praktyki.

Jak palić świece sojowe? Podpowiadamy dobre praktyki.

Wiesz jak prawidłowo palić świece sojowe? Czy można w ogóle palić je źle? Dlaczego w mojej świecy utworzył się tunel? Dlaczego świeca gaśnie? Na te i jeszcze inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym wpisie. Świeca sojowa z pozoru bardzo podobna do tych parafinowych w praktyce pali się zupełnie inaczej. I choć nie ma w tym większej filozofii, warto jednak pamiętać o dobrych praktykach, które pozwolą Ci cieszyć się Twoją świecą do ostatniej kropli wosku, zachowując przy tym bezpieczeństwo palenia. Odpowiednie palenie świecy sojowej pozwoli również w pełni wykorzystać jej walory nie tylko zapachowe, ale także estetyczne.

Zaciekawiona/y? No to zaczynamy😊

Sislight - Jak palić świece sojowe

Podstawowe zasady palenia naturalnych świec sojowych

 1. Przygotuj pomieszczenie, w którym będziesz palić swoją świecę. Przewietrz je przez co najmniej 10-15 min, zapewniając odpowiednią cyrkulacje powietrza. Pamiętaj, aby zapalonej świecy nie stawiać w przeciągu, ponieważ płomień pod wpływam gwałtownych ruchów powietrza może spowodować nierówne jej wypalanie.
 2. Przed pierwszym paleniem upewnij się, że świeca ma temperaturę pokojową. Unikaj narażania jej na wahania temperatury. Ustawienie świecy w pobliżu otwartego okna czy rozgrzanego kominka zdecydowanie nie będzie dobrym pomysłem.
 3. Przed każdym paleniem skróć knot do długości ok. 0,5 cm. Dzięki temu unikniesz nadmiernego dymienia i zwiększysz efektywność spalania Twojej świecy.
 4. Sprawdź czy na powierzchni świecy nie ma zanieczyszczeń, takich jak kurz czy resztki spalonego wcześniej knota. Czysta tafla wosku z pewnością wpłynie na lepsze jej palenie.
 5. Jednorazowo pal świecę nie dłużej niż 3-4 h. Wosk powinien roztopić się na całej jej powierzchni. Zbyt długie palenie świecy sojowej może spowodować nadmierne jej ogrzanie i znacznie szybsze wyparowanie zawartych w niej olejków.
 6. Zadbaj, aby podczas każdego palenia wosk rozpuścił się do ścianek pojemnika. Dzięki temu unikniesz efektu tunelowania.
 7. Podczas palenia umieść świecę na ognioodpornej podstawce - idealnie sprawdzi się w tej roli nasza korkowa pokrywka. Równa powierzchnia gwarantuje równomierne topienie się wosku.
 8. W przerwach między paleniem przechowuj świecę w temperaturze pokojowej, z dala od bezpośredniego działania promieni słonecznych. Wysoka temperatura może spowodować odkształcanie i odbarwianie się wosku.
 9. Zakończ palenie w momencie, gdy poziom pozostałego wosku wyniesie 1 cm. Palenie świecy do samego końca może spowodować nadmierne nadarzanie pojemnika, a w rezultacie nawet jego pęknięcie.

 

Sislight - Jak palić świece sojowe

 

SAFETY FIRST! – paląc świecę sojową zachowaj podstawowe zasady bezpieczeństwa:

 • ustaw świecę na płaskiej powierzchni, z dala od łatwopalnych przedmiotów i przeciągów
 • podczas palenia kilku świec zachowaj miedzy nimi bezpieczną odległość (min.10-15cm)
 • unikaj przenoszenia świecy kiedy wosk ma jeszcze postać płynną
 • umieść świecę w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt
 • NIGDY nie zostawiaj zapalonej świecy bez nadzoru
 • Podczas palenia świecy zachowaj szczególna ostrożność – kontakt z ogniem i rozgrzanym woskiem może spowodować oparzenia.

Jeśli nadal nie masz pewności jak palić świece sojowe zajrzyj do kartonika, w który zapakowana jest Twoja świeca Sislight. Znajdziesz tam instrukcję palenia, która z pewnością rozwieje Twoje wątpliwości.

Happy Sislight candle burning! 😉

 

Czego szukasz?
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl